منظور از میزبانی وب یا هاست چیست؟
 سرویس و یا فضایی می باشد که وبسایت شما را به صورت 24 ساعته در دسترس کاربران در همه جای جهان از طریق اینترنت قرار میدهد و به عبارتی دیگر فایل های وب سایت شما از جمله سیستم وبسایت (مدیریت محتوا), قالب و …. بر روی این فضا (هاست) قرار می گیرد.
هدف این سرویس این است که وب سایت شما را به صورت 24 ساعت بر بستر اینترنت آنلاین نگه دارد تا هر لحظه قابل نمایش باشد. به منظور تحقق این هدف، شما باید اطمینان حاصل کنید که سایت خود را برروی سروری که فعال کرده اید (سرور : کامپیتوری که به صورت 24 ساعت روشن می باشد و به اینترنت متصل است و فضای مورد نظر یا هاست از روی آن ارائه میگردد) به طور دائم روشن و آنلاین باشد هر لحظه خاموشی این سرور وب سایت شما را از دستر خارج خواهد کرد! به همین دلیل باید شرکت مطمئنی را برای خرید این سرویس انتخاب بفرمایید در حال حاضر آپتایم سرور های مهین میزبان نزدیک به 100 درصد می باشد و آپتایم 99.9 درصد تضمین می شود این بدین معنا می باشد که سایت شما همیشه آنلاین و در دسترس خواهد بود.

با توضیحات بالا با سرویس “هاست” آشنا شدید و حالا معنای هاست لینوکس چیست ؟ هاست لینوکس سرویس هاست یا فضای میزبانی ای می باشد که بر روی سرور هایی با سیستم عامل لینوکس ارائه می گردد امنیت بالای این سیستم عامل دلیل بر انتخاب آن شده است .
مورد دیگر کنترل پنل ها می باشند ؟ کنترل پنل هاست چیست و چه کاربردی دارد؟ شاید نام کنترل پنل های دایرکت ادمین (DirectAdmin) و یا سی پنل (cPanel) را شنیده اید ، این کنترل پنل ها (که البته موارد بیشتری هستند تنها مشهور ترین آنها نام برده شد) بر روی سیستم عامل لینوکس نصب می گردند تا امکان مدیریت وب سایت را برای شما ایجاد نمایند توسط کنترل پنل قادر خواهید بود فایل ها ,تصاویر , را داخل هاست خود قرار دهید .

ویژگی های سرویس های هاست داخل ایران:

عدم امکان تحریم: به دلیل میزبانی سایت ها در داخل کشور امکان قطع دسترسی به دلیل تحریم توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات خارجی موثر نیست . البته نرم افزار ها و سیستم عامل ها یا کنترل پنل ها ... شامل این موارد نمی شود مگر آنکه تولید داخل کشور باشد . با این حال وجود سرور اختصاصی در ایران به دلیل دسترسی دایمی به اطلاعات و بکاپ یک حسن بزرگ محسوب می شود.

دسترسی به سایت ها با سرعت بالا هنگام مشاهده از بستر اینترنت ایران: وجود فاصله فیزیکی کمتر بین سرور ایران و کاربرانی که از داخل ایران سایت ها را لود می کنند ، سرعت دسترسی برای این دسته از کاربران داخلی که از بستر اینترنت داخل کشور قصد لود سایتی که در داخل کشور هاست شده است ، را دارند بمراتب سرعت دسترسی بیشتر خواهد بود.

دسترسی دائمی به دلیل اختلال در شبکه اینترنت داخلی : در صورت بروز اختلال در اینترنت ایران معمولا موجب اختلال ، عدم دسترسی یا کندی دسترسی به سایت هایی که روی سرور های خارجی میزبانی می شوند از مشکلاتی خواهد بود که ممکن است کاربران هاستینگ خارج از کشور با آن روبرو شده باشند . لیکن دسترسی به هاست ایران به دلیل استفاده از بستر داخلی Description: هاستینگ کانادااینترنت تا حد زیادی ، دسترسی دائمی را برای کاربران ایرانی فراهم می آورد.

درباره ما

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می گویند: کارم که درآمدی ندارد، چرا باید سایت داشته باشم؟ رونق کارم زیاد است، دیگر نیازی به سایت ندارم برای سوددهی بیشتر به یک سایت خوب نیاز دارم از کجا یک طراح سایت خوب پیدا کنم

تماس با ما

 آدرس: آدرس : تهران- روبروی سفارت عراق-کوچه فیروزه-پلاک 32-طبقه 3-واحد11

تلفن: (123) 456-7890

ایمیل: info@megportal.net.